Данія запропонувала країнам ОБСЄ ввести в Азовському морі міжнародний моніторингМіністр закордонних справ та розвитку Королівства Данія Андерс Самуельсен запропонував країнам-членам ОБСЄ розглянути можливість започаткування в Азовському морі та Керченській протоці міжнародного моніторингу.


Про це Самуельсен сказав на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані, що транслюється на сайті організації.


Він наголосив, що Данія непохитно підтримує суверенітет, незалежність, єдність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.


“Ми закликаємо Росію наслідувати цей приклад. Ми засуджуємо анексію Криму, яку ми не визнаємо, і приєднуємося до заклику інших виконати Мінські угоди у повному обсязі”, – заявив Самуельсен, як передає


За його словами, російська агресія в Керченській протоці знову демонструє серйозність конфлікту.


«Необхідно розглянути можливість встановлення міжнародного моніторингу ситуації у Керченській протоці і в Азовському морі», – наголосив Самуельсен.


Також він засудив факти перешкоджання діяльності спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Самуельсен зазначив, що спостерігачі повинні мати безпечні умови для ведення діяльності по всій території України, в тому числі у тимчасово окупованому Криму і вздовж усього українсько-російського кордону, що не контролюється українською владою.


Данський міністр сказав, що СММ відіграє ключову роль міжнародного спостерігача, який надає звіти про ситуацію на Донбасі. За словами Самуельсена, підтримку діяльності СММ ОБСЄ Данія додатково виділить понад 550 тис. євро.


Нагадаймо, Данія і Польща вирішили 40-річну суперечку щодо морських кордонів.


Джерело статті: “https://informator.news/daniia-zaproponuvala-krainam-obsye-vvesty-v-azovs-komu-mori-mizhnarodnyy-monitorynh/”