Марія Бутіна отримала 1,5 року тюремного ув’язнення в США

Росіянку Марію Бутіну суд у Вашингтоні засудив до 18 місяців ув’язнення, повідомляється в Twitter агентства Reuters.

Як уточнює агентство, відразу після закінчення цього строку Бутіну депортують до Росії. Очікується, що це відбудеться вже в листопаді. Захист не має наміру оскаржувати цей вирок.

BREAKING: U.S. sentences admitted Russian agent Maria Butina to serve 18 months in prison; Butina to be deported to Russia immediately after she finishes serving her sentence pic.twitter.com/wP6sUDuUQu

— Reuters Top News (@Reuters) April 26, 2019

«Я вважаю, що Бутіна повинна бути засуджена до 18 місяців тюремного ув’язнення», — зазначила головуюча на процесі суддя Таня Чаткен, повідомляє ТАСС. Таким чином суддя задовольнила клопотання сторони звинувачення.

Хто така Бутіна та про що йдеться?

Росіянка потрапила у США в 2016 році, вступивши в Американський університет Вашингтона. Паралельно з навчанням Бутіна налагоджувала контакти з Національної стрілецькою асоціацією (NRA) США і заводила знайомства серед американських політиків. Зокрема вона контактувала з нинішнім радником президента США Джоном Болтоном. Дівчина також переписувалася з Джефрі Гордоном — членом передвиборної кампанії Трампа, який відповідав за національну безпеку США з березня по серпень 2016 року.

Бутіну затримали в липні цього року. Її звинувачують у незареєстрованій діяльності на території США в якості агента іноземної держави. Слідство стверджує, що Бутіна розвивала стосунки з американськими громадянами і отримувала доступ до організацій, які «впливали на американську політику з метою просування інтересів РФ».

  • У грудні минулого року Бутини зізналася в суді, що вступала в змову з метою нанесення збитку інтересам США.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/29453-rosiyanku-butinu-zasudili-do-18-misyaciv-uv-yaznennya-u-ssha-jiji-viznali-vinnoyu-u-zapodiyanni-zbitku-interesam-shtativ”