Порошенко про причетність до вивезення Чауса: Я ніколи в житті не бачив, не чув, не дзвонив, не спілкувався з ним

Порошенко: Чаус мені не цікавий

Експрезидент України Петро Порошенко заявив, що не знає суддю Миколу Чауса, який утік до Молдови у 2016 році. Про це політик сказав в інтерв’ю "Українській правді".

18 липня інтернет-видання "Страна" з посиланням на правоохоронця Антона Шевцова, який нібито був близьким до Порошенка, повідомило, що наказ на вивезення Чауса давав сам експрезидент, а вивезла Чауса із країни особиста охорона Порошенка.

Шевцов назвав Чауса "ручним суддею" Порошенка.

Слідчі Державного бюро розслідувань зареєстрували кримінальне провадження у справі про ймовірну організацію незаконного вивезення Чауса.

"Він мені не цікавий. Послухайте, будь ласка! Я ніколи в житті не бачив, не чув, не дзвонив, не спілкувався з паном Чаусом. Не знаю його, на щастя. Думаю, що й не буду знати... Ніколи в житті я цього пана не знав, не зустрічався, не говорив по телефону, не переписувався і не знав його імені до тих пір, поки воно не з’явилося в газетах. Крапка", – прокоментував Порошенко запитання журналіста.

Чауса в Україні підозрюють у хабарництві. 6 вересня 2016 року Верховна Рада зняла з нього недоторканність, пізніше Солом’янський суд санкціонував його затримання. 11 листопада 2016 року суддю Чауса було оголошено в міжнародний розшук.

1 березня 2017 року стало відомо, що Чауса, підозрюваного в отриманні $150 тис., затримано в Кишиневі.

Антикорупційний прокурор Молдови Віорел Морарь 10 квітня 2017 року заявив, що Чаус перебуватиме під вартою до завершення процедури екстрадиції.

24 квітня директор НАБУ Артем Ситник сказав, що в Молдові Чаус перебуває під домашнім арештом в орендованій ним квартирі.

4 жовтня 2017 року Чауса усунули від посади.

Екстрадицію Чауса в Молдові відклали через його апеляцію на відмову надати політичний притулок.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-poroshenko-pro-prichetnist-do-vivezennja-chausa-ja-nikoli-v-zhitti-ne-bachiv-ne-chuv-ne-dzvoniv-ne-spilkuvavsja-z-nim-1160530.html”