Російські тролі створювали напругу у Великобританії, розпалюючи у Twitter ісламофобію – дослідження

Дослідники проаналізували 9 млн повідомлень, розміщених на акаунтах у Twitter, пов’язаних із "фабрикою тролів"

Тролі, які працювали на російське "Агентство интернет-исследований", використовували релігійні розбіжності у британському сегменті Twitter, нагнітаючи напругу в суспільстві щодо ісламу і мігрантів-мусульман. Про це йдеться в дослідженні інституту Demos (Великобританія), який займається вивченням впливу соціальних медіа на суспільно-політичне життя.

Дослідники проаналізували 9 млн повідомлень, розміщених на 3841 акаунті, пов’язаному з "фабрикою тролів" російського бізнесмена Євгена Пригожина та заблокованому Twitter.

В інституті зазначили, що тролі маскувалися під аполітичних обивателів і після реєстрації акаунтів у 2011 році кілька років писали про фітнес і здоровий спосіб життя.

Після терористичних нападів у Великобританії російські "тролі" починали писати частіше, розпалюючи релігійну ненависть та ісламофобію.

Зокрема, після нападу біля Вестмінстерського палацу у березні 2017 року на брехливих акаунтах опублікували 815 повідомлень, які мали 32 тис. ретвітів. Після травневого теракту в Манчестері також було опубліковано 815 твітів, поширених користувачами 5,5 тис. разів. У червні 2017 року після нападу на Лондонському мосту вони написали 544 твіти, якими поділилося понад 60 тис. осіб.

У листопаді 2017 року вчені університету Свонсі і Каліфорнійського університету в Берклі заявили, що Росія за допомогою ботів і тролів намагалася вплинути на голосування у Великобританії щодо виходу країни з Європейського союзу, яке відбулося 23 червня 2016 року.

28 грудня 2017 року у британському парламентському комітеті з питань культури, ЗМІ і спорту повідомили, що проти Facebook і Twitter можуть ввести санкції, якщо вони продовжать заважати парламенту з’ясовувати, чи втручалася Росія у референдум щодо Brexit. Корпорація Facebook Inc. пообіцяла провести детальніше розслідування можливого впливу Росії на результати референдуму.

У січні 2018 року прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що уряд створить підрозділ для боротьби з брехливими новинами і стримування дезінформаційних кампаній інших держав.

16 лютого міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання в американські президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії (серед яких – сам Пригожин) і трьом компаніям.

Пригожина називають "кремлівським кухарем" за близькість до президента РФ Володимира Путіна. Російський президент заявляв, що російська держава не причетна до компаній Пригожина.

29 липня голова комітету із цифрових технологій британської Палати громад Деміан Коллінз повідомив, що його комітет проводить розслідування під назвою "Фейкові новини". Уряд Великобританії не знайшов доказів, що спроби іноземних, зокрема російських, суб’єктів поширити дезінформацію вплинули на демократичні процеси у країні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-rosijski-troli-stvorjuvali-naprugu-u-velikobritaniji-rozpaljujuchi-v-twitter-islamofobiju-doslidzhennja-473956.html”