В ОБСЄ закликали українську владу "звільнити журналіста Вишинського"

Вишинському продовжили арешт до 28 грудня

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав українську владу звільнити головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського. Його заяву 1 листопада опублікувала прес-служба ОБСЄ.

Дезір висловив "розчарування" у зв’язку з продовженням арешту Вишинському до 28 грудня.

"Я знову закликаю українську владу пришвидшити розслідування щодо Вишинського та звільнити журналіста. Журналісти мають право висловлювати різні думки і повідомляти про проблеми, які можуть вважати суперечливими, дражливими чи образливими, не побоюючись переслідувань", – заявив Дезір.

15 травня в офісі "РИА Новости Украина" в Києві відбулися обшуки, слідчі дії тривали також вдома у Вишинського. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим розкрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних РФ. Того самого дня Вишинського затримали за підозрою в державній зраді. 17 травня суд заарештував його.

Журналіст розповів, що у нього є два паспорти – український і російський. 1 червня на засіданні суду в Херсоні, який розглядав апеляцію на запобіжний захід, керівник "РИА Новости Украина" заявив про відмову від українського громадянства і попросив у президента РФ Володимира Путіна "правового захисту та вжиття заходів щодо звільнення". У Державній міграційній службі України повідомили, що Вишинський не може відмовитися від громадянства, тому що перебуває в статусі підозрюваного.

25 вересня заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко заявив, що СБУ завершила розслідування кримінального провадження щодо Вишинського, готують матеріали для передання у суд.

Прокуратура має намір просити для підозрюваного 12 років ув’язнення.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-v-obsje-zaklikali-ukrajinsku-vladu-zvilniti-zhurnalista-vishinskogo-474185.html”