В РФ вирішили замінити "Вікіпедію" власним порталом

В РФ вирішили замінити "Вікіпедію" власним порталом

В Росії, щоб замінити вільну енциклопедію "Вікіпедія", створять "загальнонаціональний інтерактивний енциклопедичний портал".

Об этом сообщает http://ternopol.top

Деталі: На початку жовтня російське наукове видавництво "Велика російська енциклопедія" (ВРЕ) оголосило конкурс на надання послуг з розробки бренду та маркетингової стратегії на 2020-2022 роки для "загальнонаціонального інтерактивного енциклопедичного порталу". На його реалізацію до кінця 2022 року в бюджеті закладено майже 2 млрд рублів.

У концепції платформи зазначено, що вона покликана "захистити сучасне знання від "розмивання", а користувачів Мережі — від недостовірної інформації".

Основою контенту для нового порталу стануть більш 80 тис. актуалізованих і доповнених статей електронної версії 35-томної Великий російської енциклопедії, створеної в 2004-2017 роках, а також довідкові матеріали Енциклопедичного словника.

На відміну від "Вікіпедії", статті порталу, який в Росії позиціонують як її конкурента, читачі не зможуть редагувати.

На порталі буде кілька типів реєстрації: проста (надання імені, адреси електронної пошти та його підтвердження) і розширена (надання більшої кількості даних, використання Єдиної системи ідентифікації і аутентифікації). Зареєстрований користувач зможе виступати з ініціативами про включення нового матеріалу в енциклопедію.

Остаточне рішення про включення в енциклопедію нового терміна, як зазначається, прийматиме "експертне співтовариство".

Автори концепції розраховують на потенційну аудиторію порталу в Росії в кількості близько 10 млн осіб. При цьому його архітектура має бути пристосована до обслуговування 15 млн унікальних відвідувачів на добу. Для порівняння: у Wikipedia.org, за даними Mediascope, в липні 2019 року в російських містах з населенням понад 100 тис. осіб було 2,9 млн користувачів на день і 29,4 млн — на місяць.

Що було раніше: В минулому російська служба з нагляду в інтернеті Роскомнадзор вносила "Вікіпедію" в реєстр заборонених сайтів через статті, які, на їхню думку, містять інформацію, заборонену до поширення.

Оскільки портал використовує протокол https, в разі потрапляння хоча б однієї сторінки до реєстру, заблокованим виявляється весь сайт цілком.Джерело статті: “http://internetua.com/v-rf-virishili-zaminiti-vikipediua-vlasnim-portalom”