Компаніями Косюка зацікавилася військова прокуратура

Працівники Головної військової прокуратури отримали доступ до банківських документів ряду українських компаній у справі про нанесення збитків державі на понад 100 мільярдів гривень від ненадходження податків, інформує 1NEWS з посиланням на “Наші гроші”.



Справа стосується створення злочинної організації колишнім президентом Віктором Януковичем і його оточенням, свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 23 липня 2018 року.


Згідно з матеріалами кримінального провадження, злочинна організація створила “конвертаційно-транзитні центри” під контролем податківців.


Компаніями не донараховувалися податки до держбюджету. Гроші розподілялися між підконтрольними особами, а також податківцями та іншими держслужбовцями.


З квітня 2011 року по лютий 2014 року злочинці використовували ряд підприємств, якими було безпідставно задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ на понад 56 млрд грн.


Всього державі, кажуть правоохоронці, від ненадходження податків завдано збитків на загальну суму понад 104 млрд грн.


В рамках цього провадження правоохоронці отримали тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю і які знаходяться у володінні “ОТП Банку” щодо розрахункових рахунків двох підприємств, пов’язаних з колишнім заступником глави Адміністрації президента Петра Порошенка Юрієм Косюком.


Це ПАТ “Миронівський хлібопродукт” і ТОВ “Катеринопільський елеватор”, яким Косюк володіє через “Миронівський хлібопродукт”. Правоохоронців зацікавили документи періоду з 1 січня 2011 року по серпень 2018 року.


Також слідчі і прокурори отримали доступ до документів ТОВ “ВМП”, яка пов’язана з народним депутатом “Волі народу” Сергієм Мартиняком.


Мартиняк ще в 2016 році вказував себе бенефіціаром “ВМП”. А вже в 2017 році задекларував від фірми майже 5 млн грн дивідендів. Зараз співвласниками “ВМП” значаться Іванна Кварцяна та Станіслав Станіславський.


Серед тих, ким зацікавилися правоохоронці, також харківський регіональний філіал ВАТ “УГМК”. 50% “УГМК” володіє кіпрська Trotio holdings limited, а 34% – Frankiro holdings limited, бенефіціаром якої є народний депутат Сергій Тарута.


Ще суд надав доступ до банківських документів ТОВ “Азовська продовольча компанія”, якою співволодіють ТОВ “Інтер-Донбас” і Донецький комбінат хлібопродуктів №1.


Власником останнього значиться ПП НВП ХМ “Мультимікс” ТОВ “Юридична компанія “Мотив”. Ця юркомпанія вказана як місце роботи Романа Шахматенка – чоловіка Оксани Шахматенко, помічниці нардепа від “Народного фронту” Ірини Єфремової.


Документи перевірять також в ТОВ “Далгакиран компресор Україна”. Ця компанія в минулому році продала “Енергоатому” генератори на 46,48 млн грн. Співзасновниками “Далгакиран” значаться турецьке акціонерне товариство “Далгакиран Макина Сана ве Тіджарет Анонім Ширкетіі” і киянин В’ячеслав Дінков.


Нагадаємо, оприлюднено ТОП-100 найбільших України.