Апеляції Приватбанку у справі Суркісів не розглядатимуться до рішення Верховного судуУ четвер, 29 жовтня, Київський апеляційний суд за власною ініціативою призупинив розгляд скарги Приватбанку щодо вимоги обслуговувати депозити компаній братів Суркісів. Заборгованість за ними позивачі оцінюють у 350 мільйонів доларів.

Об этом сообщает FLB


Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Приватбанку.


У 2017 році Печерський суд задовольнив подання Суркісів до Приватбанку та зобов’язав останній виконати укладені з кіпрською філією банку депозитні договори компаній братів. Їх укладали ще до націоналізації.


Так, на користь позивачів з Приватбанку мало бути стягнуто майже 350 мільйонів доларів, 100 з яких — відсотки під 13% річних. У разі невиконання рішення суду ці кошти можуть списати примусово або арештувати майно банку. 2 вересня 2020 року суддя Печерського суду Сергій Вовк постановив примусове виконання рішення суду 17-го року. Саме це рішення оскаржував банк в Апеляційному суді.
Приватбанк стверджує, що договори братів Суркісів вважаються виконаними, адже під час націоналізації були конвертовані в акції додаткової емісії.


Після рішення Печерського суду 2017-го року Кабмін подав апеляцію, яку було відхилено. За нею послідувала касаційна скарга з боку КМУ. Верховний суд відкрив провадження за цією скаргою 9 вересня 2020 року, тим самим він зупинив стягнення 350 мільйонів доларів з держбанку.


Наразі дата засідання у касаційному провадженні не визначена.


Нагадуємо:


Раніше Верховний суд відхилив клопотання Нацбанку про застосування "антиколомойського закону" в ході розгляду справи про вклади сім’ї Суркісів в Приватбанку.


Після рішення судді Вовка, Мін’юст підготував законопроєкт, щоб заблокувати стягнення з Приватбанку 10 мільярдів.


У жовтні справу про законність bail-in передали в Печерський райсуд.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/10/29/666749/”