Грузія "категорично не розглядає" можливість закупівлі китайської вакцини від коронавірусу, навколо котрої в Україні киплять пристрасті: Тільки надійні Pfizer та AstraZeneca, вчасно законтрактовані

МОЗ кавказької країни наголошує, що не збирається ризикувати, пропонуючи громадянам недостатньо перевірені засоби

Грузія наразі "категорично не розглядає" можливості закупити китайську вакцину від COVID-19. Про це заявила міністр охорони здоров’я країни Катерита Тікарадзе, повідомляють з посиланням на "Эхо Кавказа".

Об этом сообщает DEDAL

"Що стосується вакцин, ми говоримо про вакцини Pfizer та AstraZeneca. Щодо китайської вакцини наразі немає достатньо інформації і надійності, тому Міністерство охорони здоров’я на даному етапі категорично не розглядає застосування китайської вакцини", — сказала вона.

Вона зазначила, що Грузія вже отримала підтвердження від платформи COVAX про майбутнє постачання вакцини Pfizer для медичного персоналу, та що країна вже готує необхідне для кампанії вакцинації законодавство.

З-поміж країн європейського регіону, китайську вакцину закупила Туреччина (SinoVac), поставку китайської Sinopharm замовила Сербія. Контракт на закупівлю 5 млн доз цієї вакцини уклала і Україна.

COVAX (COVID-19 Vaccine Global Access Facility) — це спільна ініціатива Глобального альянсу з вакцин та імунізації (Gavi), коаліції з інновацій для епідемічної готовності (CEPI) та Всесвітньої організації охорони здоров’я, заснована наприкінці квітня 2020 року. Її мета — прискорити розробку та виготовлення вакцин від нового коронавірусу та забезпечити її доступність для усіх країн світу.Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/hruziia-katehorychno-ne-rozghliadaie-mozhlyvist-zakupivli-kytaiskoi-vaktsyny-vid-koronavirusu-navkolo-kotroi-v-ukraini-kypliat-prystrasti-tilky-nadiini-pfizer-ta-astrazeneca-vchasno-zakontraktovani-360112.html”