З 11 районів у Чернівецькій області сформують три-чотири


Під час експертного обговорення у Чернівцях було представлено кілька варіантів реформування районного поділу Чернівецької області. Як пояснив регіональний координатор проєкту Інституту регіонального розвитку Орест Микита, округи мають об’єднувати ОТГ не тільки територіально, але й за спільністю інтересів.

Об этом сообщает http://kod-ua.com

Експерти називають Чернівецьку область чи не найскладнішою для поділу на райони. Схожа ситуація – лише на Закарпатті. Серйозними проблемами є протяжність області та доступність гірських районів – Вижницького і Путильського. Тому фахівці досі шукають варіанти, як вдаліше сформувати нові райони.

Основна модель:

  1. Чернівецький район (межі м. Чернівці, Герцаївського, Глибоцького, Заставнівського та Кіцманського району);
  2. Сторожинецький район (межі Вижницького, Путильського і Сторожинецького районів);
  3. Хотинський район (межі м. Новодністровськ, Хотинського, Новоселицького, Кельменецького та Сокирянського району).

Альтернативна модель суттєво відрізняється від попередніх. Автор ідеї – асистент кафедри фінансів і кредиту ЧНУ, мешканець Путильщини Роман Жебчук. Він пропонує створити на Буковині не три, а чотири райони, виокремивши Карпатський (Вижницький та Путильський район), з огляду на їхню віддаленість від Сторожинця і важкодоступність. За цією моделлю пропонують створити райони таким чином:

  1. Чернівецький (межі м. Чернівці, Герцаївського, Заставнівського та Кіцманського району);
  2. Сторожинецький район (межі Сторожинецького і Глибоцького району);
    3. Дністерський, або Бессарабський (межі Хотинського, Новоселицького, Кельменецького та Сокирянського району та м. Новодністровськ);
  3. Карпатський (межі Путильського та Вижницького району).

Остаточне рішення має ухвалити уряд.

Анатолій ІСАК


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/bukovina/z-odinadcyati-rayoniv-u-cherniveckiy-oblasti-sformuyut-tri-chotiri-379980”