Справа "ПриватБанку": Апеляційна палата ВАКС заарештувала частину активів, які Яценко переписав на цивільну дружину

Апеляційна палата ВАКС заарештувала половину часток корпоративних прав цивільної дружини Яценка у трьох компаніях

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) наклала арешт на частину активів цивільної дружини топфігуранта справи "ПриватБанку" Володимира Яценка. Він, як повідомляли журналісти проєкту "Слідство.Інфо", перебуваючи в ізоляторі тимчасового тримання після його затримання співробітниками Національного антикорупційного бюро (НАБУ), зумів переписати свої частки в п’яти компаніях на родичів. Про рішення суду повідомляють на сайті ВАКС 12 березня.

Об этом сообщает ПОЛИТМИКС

"Суд ухвалив накласти арешт на депозитний рахунок, який належить підозрюваному, а також на 1/2 частину часток корпоративних прав у статутних капіталах трьох підприємств, що належать особі, з якою підозрюваний проживає однією сім’єю, але не перебуває у шлюбі", – ідеться в повідомленні.

Як зазначало "Слідство.Інфо", Яценко після затримання 22 лютого того самого дня переписав на цивільну дружину корпоративні права у трьох компаніях.

Зокрема, до Євгенії Кривенко, яка зареєстрована з Яценком за однією адресою, перейшло 17,18% (171,8 тис. грн) ТОВ "Фінтех Бенд", яке спільно з Universal Bank займається розвитком проєкту Monobank. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України в аналітичній системі YouControl.

Крім цього, до Кривенко перейшла частка Яценка в компаніях "Естейт Сіті" – 16,28% (488,4 тис. грн) і "Ейсі ДіСі Процессінг" – 1,08% (162,36 тис. грн). За інформацією журналістів, компанії переписували на підставі нотаріального доручення.

У пресслужбі НАБУ на запит проєкту "Слідство.Інфо" відповіли, що детективи Нацбюро завчасно не ініціювали накладення тимчасового арешту на це майно через завантаженість та інші пріоритети.

У НАБУ також зазначили, що їм вдалося заарештувати ті активи, які безпосередньо належали Яценку. Зокрема, вісім житлових будинків, дві квартири, 20 земельних ділянок, шість автомобілів і одне судно.

22 лютого, за оперативною інформацією, Яценко планував покинути Україну приватним літаком у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. НАБУ звернулося до Державіаслужби, і літак посадили в аеропорту "Бориспіль", після чого колишнього топменеджера затримали.

23 лютого детективи НАБУ повідомили трьох колишніх топменеджерів "ПриватБанку" про підозру в розтраті понад 136,9 млн₴ За даними ЗМІ, йдеться про Яценка, Олександра Дубілета та Олену Бичихіну.

Вищий антикорупційний суд України в ніч на 25 лютого заарештував Яценка до 22 квітня включно. Того самого дня він вийшов під заставу 52,2 млн грн, на нього покладено низку зобов’язань, серед яких – не спілкуватися з визначеними судом особами, носити електронний браслет, здати закордонний паспорт.

"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувати банк на 155 млрд₴ Раніше банк належав бізнесменам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.

У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. Колишні власники, своєю чергою, оскаржують його націоналізацію. У 2019 році суд визнав її незаконною. Національний банк України це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/delo-privatbanku-apeljatsijna-palata-vaks-zaareshtuvala-chastinu-aktiviv-jaki-jatsenko-perepisav-na-tsivilnu-druzhinu-1543836.html”