Верховний суд остаточно затвердив довічний вирок Пукачу - вбивці ГонгадзеВерховний суд затвердив вирок колишньому генерал-лейтенанту міліції Олексію Пукачу, засудженому до довічного ув’язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.


Про це повідомила адвокатка родини Гонгадзе Валентина Теліченко у коментарі УП.


Скарги на вирок подали сам Пукач, а також представники другого потерпілого, журналіста та активіста Олексія Подольського.


Ексміліцейський просив пом’якшити покарання, а представники Подольського – відправити справу на новий розгляд.Суд відмовив їм у вимогах.


Засновник "Української правди" Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. У 2009 році на Київщині знайшли рештки черепа нібито Гонгадзе. Поховали Гонгадзе 22 березня 2016 року в Києві.


Оприлюднення восени 2000 року "плівок Мельниченка" призвели до "касетного скандалу". Записи із кабінету президента Кучми свідчили про причетність Леоніда Кучми та інших високопосадовців і політиків до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.


15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.


У 2011 році прокуратура відкрила справу проти Кучми, однак того ж року суд закрив її.


29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Георгія Гонгадзе.


Замовників убивства досі не покарано.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/verkhovnii-sud-ostatochno-zatverdiv-dov-chnii-virok-pukachu-vbivts-gongadze”